Brzdící klapky

Brzdící klapky jednoduché

16mm výšky … brzdící klapky určené pro modely letadel jsou vyráběny v délkách 220 mm až 440 mm. Jejich stavební výška 16 mm předurčuje použití do modelů menšího měřítka vyhotovení. Samotné ovládání brzdící klapky se provádí pomocí táhla klapky, na které postačuje tah micro serva.

10mm výšky … brzdící klapky určené pro modely letadel jsou vyráběny v délkách 170 mm až 265 mm. Jejich stavební výška 10 mm předurčuje použití do modelů většího měřítka vyhotovení. Samotné ovládání brzdící klapky se provádí pomocí táhla klapky, na které postačuje tah micro serva.

Stručný návod pro umístění do nemaketových modelů:
klapka se umísťuje do 30 až 40 procent hloubky profilu a 30 až 40 procent délky poloviny křídla.

Brzdící klapky s dvojím jištěním

Na základě požadavků našich zákazníků jsme pomocí druhého táhla u klapek stavební výšky 16 mm a délek 400 a 440 mm vytvořili jištění i vnějšího konce klapek, které ještě lépe zabraňuje odsátí vrchní lišty. Tyto i jiné druhy je možno vyrobit rovněž s červenou povrchovou úpravou střední a vrchní lišty. Nabídka červeného eloxu je uvedena v ceníku.

Brzdící klapky 550, 600 mm

Pro modely v měřítku 1:2,5 jsou určeny klapky v délkách 550 a 600 mm. Jsou vyrobeny z hliníku tloušťky 1,5 mm a jejich stavební výška je 28 mm. Ve vysunutém stavu vyčnívají maximálně 58 mm nad obrys křídla. Střední a vrchní lištu je možno nově zabudovat do laminátové vany. Ovládání klapek je přes uhlovou páku, na kterou postačuje tah standardního serva.