L-33 Sólo

Model L33 Solo českého větroně je vyroben v měřítku 1:4. Trup a směrové kormidlo jsou vyrobeny ze skelného laminátu, křídlo (s profilem HQ30-13 / HQ30-12 / HQ30-12) a vodorovná ocasní plocha jsou vyrobeny sandwichovou technologii.
Vodorovná ocasní plocha se připevňuje pomoci 2 šroubů ke kýlové ploše svislé ocasní plochy. Křídlo je spojeno pomocí prodloužených nosníků jdoucích přes trup do druhé poloviny křídla. K trupu je křídlo připevněno pomoci čtyř čepů, které vycházejí z krajních žeber křídla. Samotné křídlo je zajištěno jedním čepem.Na spodní straně křídla jsou zhotoveny 4 kruhové otvory s víčky pro umístění ovládacích serv, které ovládají křidélka a vestavěné brzdící klapky. V kýlové ploše svislé ocasní plochy je vlepena přepážka pro umístění ovládacího serva výškového kormidla. Směrové kormidlo je ovládáno pomocí bowdenu a servo se umísťuje do centroplánu trupu. Model je opatřen pevným podvozkem s krytem. V prední části trupu je vlepen vlečný háček pro létání aerovleků. Kabina modelu je odklopná na pravou stranu, vybavení kabiny tvoří vlepená podlaha, sedačka, opěrka a palubní deska.
Na modelu jsou ovládany: směrové kormidlo, výškové kormidlo, brzdící klapky, křidélka a vlečný háček. Povrchovou úpravu tvoří bílý základní nástřik a kombinace pruhů ze samolepící folie.

Technická data modelu L33 Sólo
Rozpětí
3,53 m
Délka
1,78 m
Nosná plocha
66 dm2
Letová hmotnost
5,5 kg 

Technický výkres modelu L-33 Sólo