EXTRA 300S

EXTRA 300S

Model Extra 300 německého dvousedadlového akrobatického speciálu je vyroben v měřítku 1:4. Trup, směrové kormidlo, vodorovná ocasní plocha a křídlo (Epler 474 – modifikovaný) jsou vyrobeny sandwichovou technilogii. Kužel, motorové kryty, kryty kol hlavního podvozku, motorové lože jsou vyrobeny ze skelného laminátu. Podvozková noha z jednoho kusu je vyrobena převážně z uhlíkového materiálu. Vodorovná ocasni plocha je spojena uhlíkovou trubkou, pomocí které je také připevněna k trupu. Křídlo je spojeno pomocí prodloužených nosníků jdoucích přes trup do druhé poloviny křídla. K trupu je křídlo připevněno nosníky a pomocnými čepy. Samotné křídlo je spojeno jedním čepem.

Na spodní straně křídla jsou vyrobeny dva čtvercové otvory s víčky pro umístění ovladácích serv křídélek. Kabina modelu je odklopná na pravou stranu, její vybavení tvoří přední a zadní palubní deska.
Na modelu jsou ovládány: směrové kormidlo, výškové kormidlo, křidélka a přípust motoru. Povrchovou úpravu tvoří bílý základní nástřik.
K modelu je nabízena čtyřlistá uhlíková vrtule 475/200.

Technická data modelu EXTRA 300
Rozpětí
2,00 m
Délka
1,86 m
Vzletová hmotnost
7 – 8,7 kg
Motor … benzínový
40 – 50 cm3